T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Sokullu Mehmet Paşa İlkokulu

Haberler

Kas

Haftada 2 gün öğlen yemek arası öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yayın yapacak olan okul radyomuz Radyo ALFABE yayın hayatına başladı. 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısyla ilgili 4.sınıf öğrencimiz Duru ÇALIK’ın ilk program konuğu mahalle muhtarımız Fatma Taner EGE oldu ve duygularını dinleyicilerimizle paylaştı.

Kas

Vefatının 79. Yıldönümünde Büyük Önderimizi Rahmetle, Minnetle anıyoruz.

Kas

Atatürk Haftası dolayısıyla, Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Görevlisi   Dr. Alper Bakacak okulumuz velilerimize Atatürk konulu konferans verdi.

Kas

Okulumuz öğrencisi 3-C  SınıfındanYasemin Karakaya Bilim Sanat Merkezini geçen sene kazanan Hüseyin AKGÜN bugün Yasemin Karakaya okulundan geçen sene hazırladıkları "welcome Spring" projesinden ödül aldı. Hem uluslar arası hem avrupa dan kalite ödülü aldı. Bu projeye bilsem okulundan 400 öğrenci katıldı ve 40 öğrenci kazandı.Öğrencimizi tebrik ederiz.

Kas

Okul-Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı

Kas

Cumhuriyetimizin 94. Yılını Coşkuyla Kutladık...

Ekm

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma kapsamında yapılan etkinlikler slaytı sizler için hazırlanmıştır.


Ekm

3-C Sınıfı , Öğretmenleri Meral  KORKMAZ ile birlikte  Rahmi Koç Müzesine gittiler.  Çengelhan´da drama etkinlikleri ile müze ziyaretini gerçekleştiren öğrenciler oyun oynayarak müze gezilerini tamamladılar..

Eyl

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılınında ilk zili Okul Müdürü Erdal ÖZYOL  çaldı. Tüm öğrenci ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileklerini iletti.

May

Okulumuz Öğretmenleri ve Velilerinin hazırlayıp Tiyatro Sahnesinde sunduğu ´Hababam Sınıfı´ adlı tyatro oyunu Sokullu İlkokulu öğrenci veli ve öğretmenleri için sahnelendi... Emeği geçen herkese teşekkür ederiz..

May

Her Sınıfın Bir Piyesi var etkinliği kapsamında okulumuzun birçok sınıfının hazırladığı piyesler ve tiyatrolar sahnelenmeye başlanmıştır.. 3/A 2/C ve 2/E sınıfı öğrencileri Çağdaş Sanatlar Merkezinde sahne alarak izleyicilere keyif dolu anlar yaşattılar...

May

Hava durumu olumsuz koşulları nedeniyle ertelenen 19 Mayıs Kutlamamları 23 Mayıs tarihinde yapılmıştır. 

May

Gençlik ve Spor Bakanlığının Türkiye Satranç federasyonu ile birlikte organize ettiği  2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Okul Takımları Satranç Yarışmasında Kızlarda İlk 2. si olarak kupayı okulumuza getirdik... Ayrıca  erkeklerde (genel katagoride) İl 6.sı olduk. Tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz..

 

May

Çocuk Şehir Dostu Projesi kapsamında okulumuz faaliyetlerinden biri olan ve Çankaya bölgesinden 20 okulun katıldığı PTT pul müze gezisi resim ve fotoğraf galerisi açılmıştır.  Dileyen 20 Mayıs tarihine kadar PTT Pul müzesine giderek ziyeret edebilir.

May

Ankara Büyükşehir Belediyesi´nce çocuklara toprağı sevdirmek , sebze yetiştirmek ve her şeyin emekle elde edildiğini göstermek  amacıyla ´Küçük Çiftçiler ´ adlı bir proje başlatılmıştır..  Bu proje kapsamında okulumuz 4/D Sınıfı öğrencileri , Sınıf öğretmenleri Birgül YÜKSEL ve belediyeden uzman bir ekiple okulumuzun bahçesine sebze fideleri dikmişlerdir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.